Sunum becerilerinizi geliştirmeye ve bunu alanında önde gelen profesyonellerin tecrübelerinden faydalanarak yapmaya ne dersiniz?

ELSA Türkiye ve Hukuk Akademisi iş birliğiyle gerçekleştirilecek olan KEYNOTE başlıyor!

Sunum bazlı bir canlı yayın etkinliği olan KEYNOTE ile alanında uzman bir Mentor ve seçilecek olan hukuk öğrencisi her hafta dijital ortamda bir araya gelecek; Öğrenci önceden belirlenen bir konu başlığında Mentor ’a birebir sunum yapma imkanı bulacak. KEYNOTE etkinliğinde, Mentorun yönlendirmeleri ışığında iletişim becerilerinizi test etme ve konuya ilişkin bilgilerinize katkıda bulunmanın yanı sıra kendine güven, farklı-yaratıcı düşünme gibi yeteneklerinizi geliştirme şansını yakalayacaksınız.

Ekim Ayı Programı

Av. Mehmet GÜN

Mehmet Gün

Yargı Reformu Neyi Hedeflemeli? Nasıl Gerçekleştirmeli?

08 Ekim 2020, 18:00

Prof. Dr. Ziya AKINCI

Ziya Akıncı

"Neden Tahkim? Tahkim'in İş Dünyası ve Avukatlar için Önemi"

14 Ekim 2020, 18:00

Av. Ümit HERGÜNER

Ümit Hergüner

"Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin Yetki Alanları"

21 Ekim 2020, 18:00

Prof. Dr. Emre ALKİN

Emre Alkin

"İktisadi Büyüme ve Kalkınmada Hukukun Rolü"

28 Ekim 2020, 18:00

#KEYNOTE

Yayınlanmış Bölümler

Önemli

Düzenleyenler

KEYNOTE etkinlik serisi Hukuk Akademisi ve ELSA Türkiye işbirliğinde; Hukuk öğrencilerinin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ücretsiz bir etkinliktir.

Kimler Başvurabilir?

KEYNOTE, hukuk öğrencilerine yönelik bir etkinliktir. Yeni mezunlar, stajyer avukatlar ya da avukatlar tarafından yapılan başvurular geçersiz kabul edilir.

Başvuru Tarihleri

Herbir KEYNOTE etkinliği için başvurular, ilgili etkinliğin yayın tarihinden 16 gün önce sona erer. Sunum yapmaya hak kazanan kişiler ilgili KEYNOTE etkinliğinin yayın tarihinden 14 gün önce belirlenir ve seçilen aday ile iletişime geçilir.

Bağlantı Standartları

Sunum yapacak olan kişi ve mentor, KEYNOTE yayınına şahsi bilgisayarılarından ve internet üzerinden dahil olur. Adayların, min. 5MB Upload ve 5MB Download hızında bir internet bağlantısına sahip olmaları beklenir.

Canlı Yayın

KEYNOTE etkinlikleri, Hukuk Akademisi ve ELSA Türkiye'nin tüm sosyal medya hesaplarında eş zamanlı/canlı olarak yayınlanacaktır.

Motivasyon Metni

Motivasyon metni; Katılmak istediğiniz KEYNOTE etkinliğine ve bu etkinliğin konu başlığına ilişkin ilginizi ve bilginizi kaleme almanız gereken, adayların belirlenmesinde öncelik taşıyan bir metindir. Motivasyon metinlerinde 1500 karakter sınırı vardır.

Başvuru Sınırlaması

Her aday birden fazla KEYNOTE etkinliğine başvuru yapabilir. Fakat yalnızca bir KEYNOTE etkinliğine dahil olabilir.

Sunum Standartları

Seçilen adaylar ile ayrıca iletişime geçilecek ve sunum süresi - sunum standartları ve dikkat edilmesi gereken diğer hususlar hakkında ayrıca bilgilendirilecektir.

Ertelemeler

Hukuk Akademisi ve ELSA Türkiye, KEYNOTE yayın tarihlerinde ertelemeye gitme hakkını saklı tutar.