Hakkımızda

Hukuk disiplininin farklı branşlarında uzmanlaşmak isteyen avukatlara en uygun öğrenim programlarını sunarak hayalleri ve kariyer hedefleri arasında kısa bir yol açmaya çalışan Hukuk Akademisi, bu yolun engelsiz, hızlı ve inşa edilebilir olması için en etkili aracın “Mesleki Öğrenim” olduğuna inanıyor.

İnşa Edilebilir Mesleki Gelişim

Bilgi’nin edinimi ve etkin yönetimi konusunda uygun stratejiler ortaya koyabilen ve yeniye adaptasyon yeteneğine sahip tüm birey ve kurumlar rekabet avantajlarını sürekli kılmak için tek bir araca ihtiyaç duyuyor; EĞİTİM!

Bireylerin mesleki gelişiminde, rastlantısal denilebilecek etkenlere kıyasla, profesyonel gelişimi “kariyer planları”na paralel olarak inşa edilebilir kılan tek yöntem ise mesleki öğrenim.

Tılsımlı Sözcük Bilgi

Günümüz dünyasında, bilginin edinimi ve kullanımı şüphesiz her meslek grubu için önemli fakat avukatlık mesleği özelinde söz konusu önem hayati bir anlam taşıyor.

Yaşam boyu mesleki gelişimin ve yeniye adapte olmanın zorunluluk arz ettiği avukatlık mesleğinde, öğrenme kültürünü içselleştirmiş ve değişim-dönüşüm süreçlerine adapte olabilmiş avukatlar kariyer hedeflerine ve mesleki başarıya daha kolay ulaşıyor.

İstek ve Beklentiler

İnsanları yöneten istek ve beklentiler, yerini öğrenme eylemine bırakabilecek besleyici bir çevreye ihtiyaç duyar. Öğrenmek yalnızca alarak kazanılan bir edinim değildir, aynı zamanda katılımcı olmayı, etkilemeyi ve yaratıcı olmayı gerektirir.

Hukuk Akademisi bünyesinde dizayn edilen tüm öğretim programları, bireyin mesleki gelişimini teşvik edebilmek için en uygun androgojik araç ve teknikler ile donatılmıştır.

Öğretim Seviyeleri

Hukuk Akademisi tarafından sunulan mesleki öğretim programları “içerik seviyesi”, “eğitmen rolü”, “aday kabulleri” ve “toplam katılımcı sayısı” kıstasları dahilinde birbirini takip eden 6 seviyeye ayrılır.

M1-MasterClass

M1 “Master Class” programlar, Hukuk Akademisi bünyesinde sunulan en üst düzey öğretim içeriğini ve sunumunu...

Devamını Oku ›

M2-MasterClass

M2 “Master Class” programlar, üst düzey öğretim içeriğini ve sunumunu temsil eder. Eğitmenin “kaynak kişi” olarak...

Devamını Oku ›

Q1- Mesleki Kalifikasyon

Q1 “Kalifikasyon” eğitimleri, avukatların belirli konu başlıklarındaki bilgi, deneyim ve tecrübelerini “geliştirmelerine” ve ...

Devamını Oku ›

Q2- Mesleki Kalifikasyon

Q2 “Kalifikasyon” eğitimleri, katılımcıların belirli konularda bilgi, deneyim ve tecrübe “kazanmalarını” ve bu kazanımları “tescil etmelerine” olanak sunar...

Devamını Oku ›

L1-Mesleki Eğitim

L1 düzey “Mesleki Öğretim Programları”, avukat ya da avukat adaylarına belirli konu başlıklarında “Orta Düzey” bilgi, deneyim ve farkındalık aktarımını amaçlar...

Devamını Oku ›

L2-Mesleki Eğitim

L2 düzey “Mesleki Öğretim Programları”, avukat, avukat adayı ve farklı mesleklerden katılımcılara belirli konu başlıklarında “Temel Düzey” bilgi aktarımı ve ...

Devamını Oku ›