HUKUK AKADEMİSİ, 2018

Hukuk Akademisi Logo Desktop

İletişim Bilgileri

LEAP STANDARTS    .    H+ DERGİ    .    KİTAP

OTURUM AÇ

Bilişim Hukuku Programları

Bilişim Hukuku alanında Türkiye'nin en kapsamlı programlarını sunan Hukuk Akademisi 2016 / 17 Eğitim döneminde kapsamlı ve katılımcılar açısından farkındalık yaratan eğitimler sunmaya devam

ediyor. 2014 yılından bu yana, başta Avukatlar olmak üzere Bilişim & Teknoloji sektöründen çok sayıda uzmanın mesleki yetkinliklerini artırmaya devam ediyoruz.

NEDEN BİLİŞİM HUKUKU

 

Teknolojinin hızlı gelişimine paralel olarak hayatımıza her geçen gün daha yoğun biçimde giren internet, yaşam tarzımızı, alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı hızla dönüştürüyor.

 

Toplumda meydana gelen bu değişimin en önemli yansımalarından biri hiç kuşkusuz Hukuk alanında kendini gösteriyor. Teknolojinin insan hayatına bu denli girmesi alışageldiğimiz hukuki problemleri de karmaşıklaştırıyor. Dijital aktivizm, kişisel verilerin korunması, elektronik ticaret, dijital alanda fikri ve sinai haklar, sanal mülkiyet, bilişim suçu, dijital delil ve bezeri kavramlarla gün geçtikçe daha çok karşılaşıyoruz. Bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler oldukça geniş bir alanı kapsıyor ve bir çok sektörde doğrudan Bilişim Hukuku alanında çalışan uzman avukatlara ihtiyaç duyuluyor. İnternet üzerinde ürün satan şirketten, her işini bilgisayar ve internetle yapan şirketlere, elektronik rezervasyon yapılan turizm şirketlerinden, uçaklara yazılım üreten şirketlere, hatta oyun ve simülasyon üreten şirketlere kadar geniş bir yelpazede Bilişim Hukuku uzmanlarına ihtiyaç duyulabiliyor. Bir çok şirket, geleneksel hukuk dallarında çalıştıkları hukuk bürosunun yanı sıra artık ayrıca bir Bilişim Hukuku danışmanlık hizmeti veren bir büroyla da çalışmayı tercih ediyor..

 

BİLİŞİM HUKUKU UZMANLIĞI

 

Bilişim Hukuku Uzmanı; Teknoloji alanında her tür gelişmenin hukuki ve sosyal risklerini öngörme, iş, eğitim, medya, ticaret gibi internet teknolojilerine paralel dönüşmüş yeni çalışma modellerini hukuksal anlamda kurgulama ve bu alanda çıkması muhtemel hukuksal uyuşmazlıkları öncelikle önleme ve çözme aşamalarında hayati bir önem taşımakla birlikte ne yazıkki bu alanda yetişmiş insan gücü açısından büyük bir eksiklik söz konusu. Gerek dünyada gerekse ülkemizde yaşanan son gelişmeler  Bilişim hukuku alanında yetişmiş insan kaynağına duyulan ihtiyacı daha da gözler önüne sermiş durumda.

 

2016 / 17 EĞİTİM YILI BİLİŞİM HUKUKU EĞİTİMLERİ

Ayrıntılı bilgi almak istediğiniz programları tıklayınız.  (        = Eğitim Başlama Tarihi,           = Eğitim Süresi )

 

17 Aralık 16

 

36 Ders Saati / 6 Gün

 

BİLİŞİM SUÇLARI VE ADLİ BİLİŞİM

 

21 Ocak 17

 

12 Ders Saati / 2 Gün

 

E-TİCARET HUKUKU VE UYGULAMALARI

 

11 Şubat 17

 

6 Ders Saati / 1 Gün

 

SOSYAL MEDYA HUKUKU

 

18 Mart 17

 

12 Ders Saati / 2 Gün

 

DİJİTAL ALANDA FİKRİ VE SINAİ HAKLAR

 

25 Mart 17

 

6 Ders Saati / 1 Gün

 

ALAN ADLARI VE HUKUK

 

08 Nisan 17

 

6 Ders Saati / 1 Gün

 

İNTERNET BANKACILIĞI VE KREDİ KARTLARI

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SAYFALAR

Eğitim Bülteni Üyeliği

Hukuk Akademisi tarafından düzenlenen eğitim ve etkinlikler hakkında en güncel haberlere ulaşmak için EĞİTİM BÜLTENİ 'ne üye olabilirsiniz .

Form gönderiliyor...

Form Alındı...

Form alındı.

Ücretlendirme

EĞİTİM VE ETKİNLİKLER

Güncel Eğitimler

Yaklaşan Eğitimler

Kurum İçi Eğitimler

 

Hukuk Sohbetleri

Gündem Toplantıları

 

İLETİŞİM BİLGİLERİ

bilgi [at] hukukakademisi.com.tr

0850 532 28 24

0532 178 28 24

Hukuk Akademisi Eğitim ve Yayıncılık Ltd. Şti. © 2018 Tüm hakları saklıdır. Aydınlatma MetniŞartlar & Gizlilik