Bizi Takip Edin

Hakkımızda
Ana Sayfa

Bilişim Hukuku

Alanında Uzman 27 Akademisyen ve Uygulayıcı

23 Farklı Konu Başlığı

ve Toplamda 90 Saatlik İçerik

 

3. Dönem Eğitimleri İçin Başlama Tarihi : 19 Mart 2016, Cts.

Eğitim Hakkında

Eğitim İçeriği ve Takvimi

Eğitim Ücreti ve Kayıt Seçenekleri

Program Danışmanı

Neden Bilişim Hukuku?

Teknolojinin hızlı gelişimine paralel olarak hayatımıza her geçen gün daha yoğun biçimde giren internet, yaşam tarzımızı, alışkanlıklarımızı ve davranışlarımızı hızla dönüştürüyor.

Toplumda meydana gelen bu değişimin en önemli yansımalarından biri hiç kuşkusuz Hukuk alanında kendini gösteriyor. Teknolojinin insan hayatına bu denli girmesi alışageldiğimiz hukuki problemleri de karmaşıklaştırıyor. Dijital aktivizm, kişisel verilerin korunması, elektronik ticaret, dijital alanda fikri ve sinai haklar, sanal mülkiyet, bilişim suçu, dijital delil ve bezeri kavramlarla gün geçtikçe daha çok karşılaşıyoruz. Bilişim teknolojilerinde yaşanan hızlı gelişmeler oldukça geniş bir alanı kapsıyor ve bir çok sektörde doğrudan Bilişim Hukuku alanında çalışan uzman avukatlara ihtiyaç duyuluyor. İnternet üzerinde ürün satan şirketten, her işini bilgisayar ve internetle yapan şirketlere, elektronik rezervasyon yapılan turizm şirketlerinden, uçaklara yazılım üreten şirketlere, hatta oyun ve simülasyon üreten şirketlere kadar geniş bir yelpazede Bilişim Hukuku uzmanlarına ihtiyaç duyulabiliyor. Bir çok şirket, geleneksel hukuk dallarında çalıştıkları hukuk bürosunun yanı sıra artık ayrıca bir Bilişim Hukuku danışmanlık hizmeti veren bir büroyla da çalışmayı tercih ediyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EĞİTİM PROGRAMININ AMACI

 

Hukuk mesleğinin ister teorik ister uygulama tarafını yürütsün her hukukçunun karşısına mutlaka bilişim hukuku ilke ve mevzuatları ile çözümlenmesi gereken sorunlar çıkmaktadır. Bilişimciler veya diğer meslek mensupları için de meslekleri gereği bilişim hukukunu bilmek işin kaderini etkileyecek öneme sahip olmaktadır. Bilişim Hukuku Eğitim Programının amacı, bu alanda sahip olduğumuz bilgi, birikim ve tecrübeyi talep eden herkesle paylaşarak; Bilişim Hukuku hakkında ayrıntılı bilgi edinmek isteyen bireylerin gerek teorik gerekse pratik açılardan yetiştirilmesine katkıda bulunmaktır.

 

KİMLER KATILMALI?

 

Eğitim programı temel olarak bu alanda uzmanlaşmak isteyen avukatlara, stajyer avukatlara, akademisyenlere ve bilişim uzmanlarına açıktır. Ayrıca; Bilgi Güvenliği Uzmanları, Sosyal Medya İçerik Danışmanları, İnternet Girişimcileri, Adli Bilişim Konusunda Uzmanlaşmak İsteyenler, Bilirkişiler, Marka Danışmanları ve Reklamcılar Eğitim programına katılabilir. Programa hukuk fakültesinin 2.sınıfını bitirmiş olmak şartı ile lisans öğrencileri de alınacaktır.

 

ONLINE EĞİTİM KATALOĞU

 

Program hakkındaki tüm detaylara <online eğitim kataloğu> aracılığı ile ulaşabilirsiniz.

>> issuu.com/hukukakademisi

BİLİŞİM HUKUKU UZMANLIĞI

 

"Bilişim Hukuku Uzmanı; Teknoloji alanında her tür gelişmenin hukuki ve sosyal risklerini öngörme, iş, eğitim, medya, ticaret gibi internet teknolojilerine paralel dönüşmüş yeni çalışma modellerini hukuksal anlamda kurgulama ve bu alanda çıkması muhtemel hukuksal uyuşmazlıkları öncelikle önleme ve çözme aşamalarında hayati bir önem taşımakla birlikte ne yazıkki bu alanda yetişmiş insan gücü açısından büyük bir eksiklik söz konusu. Gerek dünyada gerekse ülkemizde yaşanan son gelişmeler  Bilişim hukuku alanında yetişmiş insan kaynağına duyulan ihtiyacı daha da gözler önüne sermiş durumda."

15 Ders Günü & 90 Saatlik Eğitim İçeriği

 • 19 Mart 2016 - Bilişimde Kullanılan Teknik ve Temel Kavramlar

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Giriş ve Program Hakkında Bilgi, İnternetin Teknik Yapısı - Kavramlar, Sosyal Ağların Yapısı, Alan Adı Sistemi, İnternet Sujelerinin Teknik Yapıları, VPN, SSL, DNS, NS gibi kavramlar

  Av. Gökhan AHİ,

  Bilişim Hukuku Uzmanı

  & Program Danışmanı

  Hamza ŞAMLIOĞLU, Sosyal Medya ve Dijital İletişim Uzmanı

 • 20 Mart 2016 - Temel Hak Ve Özgürlüklerin Kullanımında İnternet

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  İfade Özgürlüğü ve İnternet, Örgütlenme Hakkı, Dijital Aktivizm, Hacktivizm, Bilgi Toplumu, Yurttaş Gazeteciliği, İnternet Ortamında Kişisel Veriler, Özel Hayatın Gizliliği, Kişilik Hakları

   

  Av. Serhat KOÇ: Bilgi Toplumu şemsiyesi altında özellikle İfade Özgürlüğü ve Örgütlenme Hakkı temelinden hareketle Dijital aktivizm, Yurttaş Gazeteciliği gibi güncel konulara değinmekle birlikte Kişisel Verilerin Korunması, Özel Hayatın Gizliliği gibi daha temel hukuki mevzular da bu başlık altında incelenecek ve de her türden bilgi ve içeriğe her türlü engelden arınmış şekilde erişebilmek adına bilgi teknolojilerinin kullanılması anlamında yaşanabilecek hak ihlalleriyle mücadele yöntemleri paylaşılacaktır.

  Av. Burçak ÜNSAL

  Bilişim Hukuku Uzmanı

  Av. Serhat KOÇ (LL.M.)

  Bilgi ve İletişim Teknolojileri Hukuku Uzmanı

 • 26 Mart 2016 - Bilişim Suçları

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Bilişime Özgü Suçlar, Bilişim Vasıtasıyla İşlenen Suçlar, Karşılaştırmalı Hukuk,

  Siber Suçlar Sözleşmesi, Karar İnceleme

  Yrd. Doç. Dr. Murat Volkan DÜLGER

  İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Komisyonu Başkanı, Akademisyen

 • 02 Nisan 2016 - Elektronik Haberleşme Hukuku

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Yetkilendirme Rejimi, İşletmeciler(GSM, ISS, Altyapi Isletmecileri vb), BTK, Ilgili Mevzuat

  Av. Meltem ANAYAROĞLU

  Elektronik Haberleşme Hukuku Uzmanı

 • 02 Nisan 2016 - Sosyal Medya Hukuku

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Sosyal Ağlarda İçerik Sorumluluğu, Sosyal Ağ Platformlarının Hukuki Statüsü, Sosyal Ağlarda Paylaşım ve Sorumluluk, Sosyal Medyada Nefret Söylemi

  Av. Sertel ŞIRACI

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 03 Nisan 2016 - Adli Bilişim ve Hukuk

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Dijital Delillerin Toplanması, Dijital Delillerin Analizi, Dijital Deliller ve Usul Hukuku, Örnek Vaka Analizleri

  ve Örnek Bilirkişi Raporları

  Halil ÖZTÜRKCİ

  Bilgi Güvenliği Uzmanı

  Av.Gökhan AHİ

  Bilişim Hukuku Uzmanı

  Mustafa SANSAR

  Adli Bilişim Uzmanı

 • 09 Nisan 2016 - Dijital Diplomasi

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Dijital Diplomasiye Giriş, Yeni ‘Internetional’ Sistem, Dijital Çağda Siyaset & Sosyal Hareketler, Dijital Kimlik ve Vatandaşlık, Dijital Güç & Üstünlük, Dijital Diplomasi Ülke Örnekleri (ABD, İngiltere, İsrail, İran, İsveç, Kosova), E-Devlet ve Kamu Sektöründe İnovasyon, Dijital Ülke Markalaması

  Gökhan YÜCEL

  Öğretim Görevlisi, Eski Bürokrat, Konuşmacı, Girişimci, Yazar

 • 09 Nisan 2016 - Start-Up'lar ve Hukuk

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Fikirlerin ve Projelerin Korunması,  Şirketler Hukuku, Yatırım Hukuku, Hisse Devir Anlaşmaları, Risk Sermayesi Yatırımları, Melek Yatırımcılık, İnternet Şirketlerinin Birleşme ve Devralınmaları

  Av. Sezer ÇALIŞKAN

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 16 Nisan 2016 - İnternet Bankaciliği Ve Kredi̇ Kartları

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  İnternet Bankacılığı Uygulamaları, İnternet Bankacılığı Güvenliği, Banka – Müşteri İlişkisi, Hukuki ve Cezai Dava Örneklemeleri

  Av. Özgür ERALP

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 16 Nisan 2016 - Bilişimin İş Hukukuna Etkileri

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Son yıllarada teknolojinin  gelişimi iş yerlerini de yoğun bir şekilde etkilenmiş, bu etkileşim neticesinde iş yerleri açısından oluşan pozitif etkiler,  iş hukuku açısında da önemli sorları da beraberinde getirmiştir.

   

  Bu ders kapsamında iş hukuku açısından bilişimin ne tür sorunlar doğurduğu gerek Türk Hukuku ve gerekse Avrupa Hukuku açısından değerlendirilecek olup yeni çalışma modeli olan "tele çalışma" ve "işçi buluşları” ders kapsamında ele alınacaktır.

  Av. Taner SEVİM

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 17 Nisan 2016 - Dijital Alanda Fikri Ve Sinai Hak

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Fikri ve sınai haklar ticaret hukukunun özellikli bir alanını oluşturmaktadır. Eğitimin kapsamında eser, multimedya eserler, web siteleri, markalar, tasarım, haksız rekabet, dijital oyunlar gibi fikri ve sınai hak yönetimi konularının bilişim sektöründe yaratıcılık sürecinden, ihlaller karşısında korunmasına kadar yasal düzenlemeler ve uygulamalar güncel dava örnekleri ve gelişmelerle ele alınacaktır. Bu kapsamda bilişim sektörünü fikri haklar başlığı altında yakından ilgilendiren hukuki konu ve tartışmalar eğitimin teorik ve uygulama açısından içeriğini oluşturmaktadır.

  Yrd. Doç. Dr. Mete TEVETOĞLU

  Akademisyen, Hukukçu

 • 30 Nisan 2016 - Arama Motorları ve Hukuk

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Ders kapsamında; Arama Motorlarının doğuşu ve gelişimi, Arama Motorları hukuku ve yargılamasında yetki meselesi, Arama Motorlarının kişisel haklar bakımından sorumluluğu, Arama Motorlarının fikri haklar bakımından sorumluluğu ve Arama Motorlarının ceza hukuku bakımından sorumluluğu konuları işlenecek olup Dünyadan ve Türkiye'den mahkeme kararları paylaşılacaktır.

  Av. Burçak ÜNSAL

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 30 Nisan 2016 - Elektronik Ödeme Sistemleri

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun ve ilgili ikincil düzenlemelerin yürürlüğe girmesi ile ülkemizde ödeme sistemleri ve hizmetleri geniş bir şekilde düzenlenmeye başlamış ve dünyada uygulanan çeşitli iş modellerinin ülkemizde hayata geçirilebilmesinin önü açılmıştır. Ders kapsamında ödeme sistemleri, ödeme hizmetleri ve elektronik para kavramlarının ve bunlara ilişkin iş modellerinin hukuki boyutları açıklanacak, bu hizmetlerinin sunulması için gerekli izin prosedürleri ile aktörlerin mevzuat kapsamındaki hak ve yükümlülükleri hakkında bilgi verilecektir.

  Av. Tuğrul SEVİM

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 07 Mayıs 2016 - Elektronik Ticaret Hukuku

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  6563 Sayılı Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Hakkında Kanun ve ilgili yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi ile birlikte müstakil bir mevzuat içerisinde kendisine yer bulan E-Ticaret Hukuku’nda çok sayıda yenilik ve güncel değişiklik meydana geldi. Tüketici Mevzuatı kapsamındaki Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin de 2015 yılında yenilendiği düşünüldüğünde oldukça ciddi değişiklikler var olan bir alandan bahsetmek mümkün. Ders kapsamında ilgili mevzuatın detayları E-Ticaret Sitelerinin dikkat etmesi gereken tüm hususlar ve uygulamadan pratik bilgilere yer verilecektir.

  Av. Gökhan Uğur BAĞCI

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 08 Mayıs 2016 - Alan Adları ve Hukuk

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Marka Hukuku ile internet hukukunun kesişiminde yer alan dersin içeriğini, markaların alan adı olarak tescil edilmesi durumunda başvurulabilecek idari uyuşmazlık çözüm yolları ve bu yollara başvuru şartları oluşturmaktadır.  Jenerik uzantılı alan adları, ülke kodlu alan adları, ICANN ve yetkilendirdiği uluslararası tahkim kuruluşları, bu kuruluşlara başvuru şartları ve uyuşmazlığın çözümünde uygulanan kurallar ayrıntılı biçimde ele alınacaktır.

  Av. Ahu GÜNEYLİ

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 08 Mayıs 2016 - İnternet Yayıncılığı ve Hukuk

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  İnternet Yayıncılığı ve Hukuki Sorumluluklar, WEB 2.0 Kavramı, İçerik Sağlayıcılar, Yer Sağlayıcılar, Erişim Sağlayıcılar, Toplu Kullanım Sağlayıcılar

  Av. Şebnem AHİ

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 14 Mayıs 2016 - İnternette Vergi Hukuku ve Uygulamaları

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Ders kapsamında; Bilişim girişimcisinin vergi hukukundaki yeri, temel mali ve ticari bilgiler, bilişim şirketlerinde özellikli yurt içi ve yurt dışı vergi uygulamaları, yatırım alma – hisse devri süreçleri ve vergisel özellikleri konuları işlenecektir.

  Erhan ÇAĞŞIRLI

  Mali Müşavir

 • 14 Mayıs 2016 - Sosyal Medya ve İletişim

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Sosyal Medyanın Günlük  Hayattaki Rolü, Sosyal Medya ve Kitle İletişimi, Dijital Çağ ve Yeni Medya, Dijital Medya ve Dijital Gazetecilik

  İsmail Hakkı POLAT

  Sosyal Medya ve Dijital İletişim Uzmanı,

  Öğretim Görevlisi

  Ercüment BÜYÜKŞENER

  Sosyal Medya ve Dijital İletişim Danışmanı,

  Öğretim Görevlisi

 • 21 Mayıs 2016 - Sanal Mülkiyet

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Sanal Mülkiyet, Dijital Miras, Bulut Bilişim, Dijital Veri Sahipliği

  Av. Mehmet Ali KÖKSAL

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 21 Mayıs 2016 - Bilgi Güvenli̇ği̇ (Si̇bergüvenli̇k)  / Big Data Ve Analizi

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Bireysel Bilgi Güvenliği, Kurumsal Bilgi Güvenliği, Kamusal Bilgi Güvenliği, Ulusal Bilgi Güvenliği, Sosyal Medya Ölçümü , Sosyal Medya Analitiği , Big Data Kavramı ve Analizi, Veri Görselleştirme

  Can YILDIZLI

  Bilgi Güvenliği Uzmanı

 • 22 Mayıs 2016 - Dijital Alanda Reklam Ve Rekabet Hukuku

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Genel olarak Reklam Hukuku, Yeni Nesil Dijital Reklamcılık ve Hukuk, Çevrimiçi Davranışsal Reklamlar, Haksız Rekabet, Dijital Reklam Modelleri

  Av. Dilek ŞAHİNCİ

  Reklam Hukuku Uzmanı

 • 22 Mayıs 2016 - Online Sözleşmeler

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Genel İşlem Şartları, Sorumluluğun Sınırlandırılması, Tüketici Hukuku – Mesafeli Sözleşmeler,

  Elektronik İmza ve Çeşitleri

  Av. Ceyda Cimilli AKAYDIN

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 28 Mayıs 2016 - Online İtibar Yönetimi ve Erişim Engellemeler

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Online İtibarın Korunması, İnternetten İçerik Çıkartılması, Yer Sağlayıcıların Hukuku ve Moderasyon, Türk Hukukunda Erişim Engelleme Mevzuatı, Erişim Engelleme Uygulaması

  Av. Gülşah DENİZ

  Bilişim Hukuku Uzmanı

 • 28 Mayıs 2016 - İnternet ve Etik (NETİKET)

  Biletix

  DERS İÇERİĞİ

   

  Etik Çeşitleri, İnternet Etiği, Sosyal Medya Etiği, Diğer alanlardaki Etik Örnekleri

  Av. Gökhan AHİ,

  Bilişim Hukuku Uzmanı

  & Program Danışmanı

Kayıt Seçenekleri

90 Saatlik Bilişim Hukuku Mesleki Eğitim Programı Ücreti;

Erken Kayıtlarda %20 İndirimli Eğitim Ücreti  : 2.640,00 TL

Erken Kayıtlar İçin Son Tarih 04 Ocak 2016'dır.

Eğitim Ücreti :  3.300,00 TL

Kayıtlar İçin Son Tarih 17 Mart 2016'dır.

* Biletix üzerinden online & vadeli kayıt imkanı,

* Nakit ödemelerde %5 ek indirim,

* Fiyatlara KDV dahil değildir.

Online Başvuru

Biletix Sayfası

Başarı Şartları & Sertifika Alma Hakkı

90 saatlik eğitim içeriğine minimum %80  katılım sağlayan ve mezuniyet sınavında 100 üzerinden 70 ve üstü not alanlar "T.C. İstanbul Ticaret Üniversitesi" onaylı "Başarı Sertifikası" almaya hak kazanacaktır.

 

Devamsızlık sınırını aşanlar “Mezuniyet Sınavı”na girme hakkını kaybeder ve kendilerine "Kayıt Belgesi”  verilir. Final sınavına giren fakat 70 ve üstü not alamayanlara “Katılım Belgesi” takdim edilir.

 

Ayrıca, tüm katılımcılara almış oldukları eğitime dair “Konu Başlıkları, Eğitmen Kadrosu, Kredi ve Tarih bilgilerinin yer aldığı” 2 adet Transkript verilir.

 

*Sınav Hakkında: 50 adet çoktan seçmeli sorudan oluşan final sınavının soruları programda görevli eğitmenler tarafından özel olarak hazırlanmaktadır.

 

 

İkramlar

Katılımcılar eğitim süresi boyunca sınırsız çay ve kahve servisi imkanından ücretsiz olarak  yararlanabilirler.

Av. Gökhan AHİ

1974 Gaziantep doğumludur. 1999 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Kurucusu olduğu İstanbul Barosu Bilişim Hukuku Merkezi’nin iki kez başkanlığını yapmıştır. Aynı Merkez’in Yürütme Kurulu Üyesi olarak, ayrıca kısa adı TİD olan Tüm İnternet Derneği’nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak, kısa adı TÜDOF olan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun Yönetim Kurulu Üyesi olarak, Türk Ceza Hukuku Derneği’nin, Sansüre Karşı Ortak Platform’un ve Türkiye Bilişim Derneği’nin aktif üyesi olarak sivil toplum çalışmaları yapmaktadır. Bilgi Üniversitesi Bilişim Teknolojileri Hukuku Enstitüsü’nde “Bilişim Suçları” dersi vermektedir.

 

Çeşitli dergilerde ve internet sitelerinde Bilişim Hukuku alanında makaleleri yayınlandı. Hürriyet Gazetesi E.Yaşam ekinde 2003 yılından 2009 yılı başına kadar Bilişim Hukuku konusunda makaleler yazmıştır. Milliyet Gazetesi’nin internet sitesinde KOBİ’ler ve Hukuk bölümünde köşe yazarlığı yapmıştır.

Bilişim Hukuku alanında sayısız sempozyum, konferans ve panele konuşmacı olarak katıldığı gibi, bir çoğunun organizasyonuna imza atmıştır. İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Bilgisayar Mühendisliği Fakültesi tarafından 2007 yazında verilen “Adli Bilişim Uzmanı” sertifikasına sahiptir. 2008 yazında ABD’de kurulu William Mitchell College of Law’ın düzenlediği “USA Law and Legal English” konulu yaz okulundan sertifika almıştır.

 

Hukukcu.com sitesinin sahibi ve editörüdür. Ağırlıklı olarak Ceza Hukuku, Bilişim Hukuku ve Ticaret Hukuku alanlarında çalışmakta olup, bilişim davalarında vekil olarak, bilişim, internet ve reklam şirketlerinde hukuk danışmanı olarak görev yapmaktadır.

 

Uluslararası teknoloji avukatlarını bir araya getiren International Technology Law Association’ın  (ITECHLAW) üyesidir.Ayrıca, Bilişim Tekonolojileri Hukuku alanında yayına başlayan Bilişim Hukuku Bülteni‘nin editörlüğünü ve yazarlığını yürütmektedir.

Eğitim Künyesi

Başlama Tarihi

19 Mart 2016, Cumartesi

 

Eğitim Süresi

90 Ders Saati, 15 Gün

 

Bitiş Tarihi

28 Mayıs 2016, Cumartesi

 

Kontenjan

Maks. 30 Kişi

 

Düzenleyenler

İstanbul Ticaret Üniversitesi &

Hukuk Akademisi

 

Program Danışmanı

Av. Gökhan AHİ

Online Başvuru

Seminerler

Güncel konu başlıklarında farkındalık yaratacak tek günlük seminer programları ile sadece hukukçulara yönelik değil, akademisyenleri ve sektör profesyonellerini de kapsayıcı nitelikte eğitim hizmetleri sunuyoruz.

Devamı

Ayrıntılı Bilgi İçin

Bizimle İletişime Geçin;

Eğitim Danışmanlığı

M: 0532-178 28 24

T:  0850-532 28 24

P:  bilgi@hukukakademisi.com.tr